Zrubový obklad

Zrubový obklad

Kvalitný drevený obklad na stenu vyrobený zo smrekového dreva, ktorý sa používa hlavne v exteriéri, na obloženie chatiek či domčekov. Na jednej strane profilu sa nachádza drážka a na druhej pero. Vďaka tomu do seba jednotlivé kusy zrubového profilu zapadajú a vytvárajú dokonalý spoj.

Vyrábame a predávame kvalitný drevený obklad zo smrekového dreva, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou a veľmi dobrou odolnosťou proti plesniam. Dokáže sa prispôsobiť aj meniacim sa poveternostným podmienkam, preto sa často a s obľubou využíva ako obklad do exteriérov. Vďaka systému pero-drážka je jeho inštalácia naozaj jednoduchá – jednotlivé kusy do seba ideálne zapadnú a vytvoria pevný spoj.

Zrubový profil

Má veľmi široké využitie najmä v exteriéri. Medze v použití sa nekladú. Zrubový profil sa môže použiť ako obklad menších domčekov, chatiek, záhradných domčekov a pod. Svojím oblým tvarom po obložení pripomína zrub.

Nachádza široké uplatnenie najmä v exteriéri, kde sa medze možnostiam jeho využitia naozaj nekladú. Zrubový profil ideálne slúži ako obklad menších či väčších domov, ktorých majitelia chcú niečo iné ako nudnú bielu fasádu. Plusom zrubového profilu je, že sa dá natrieť lakom alebo farbou praktických akéhokoľvek odtieňa. Navyše je vypracovaný do atraktívneho oblého tvaru, ktorý po obložení vytvára „zrubový“ efekt.

Smrekové drevo

Z ktorého je zrubový obklad vyrábaný je veľmi pevné a dlhotrvácne. Zrubový profil Vám ponúkame za bezkonkurenčné ceny aj s perodrážkou.

Vďaka svojim fyzikálnym a mechanickým vlastnostiam je smrekové drevo veľmi žiadanou surovinou stavbárskeho a nábytkárskeho priemyslu. Pri jeho spracovaní (respektíve sušení) nedochádza k výrazným zmenám farby, navyše drevo veľmi dobre znáša aj vysokoteplotné sušenie. Hotové drevo, z ktorého zrubový profil vyrábame, je veľmi pevné, dlho-trvácne a spĺňa všetky predpoklady k tomu, aby ste s ním boli spokojní. Zrubový obklad aj s pero-drážkou predávame za bezkonkurenčné ceny.

Ponúkané rozmery zrubového profilu:

  • hrúbky 2 a 3 cm
  • šírky 14 a 16 cm
  • dĺžky 2, 2.5, 3, 4 a 5 metrov.