Terasy a terasové dosky

Terasy

Prirodzené prelínanie interiéru s exteriérom je veľmi trendovou záležitosťou, navyše ľudia chcú čoraz viac času tráviť v prírode a v obklopení zelene. Preto čoraz viac rastie dopyt po esteticky hodnotných riešeniach terás a to nie len pri rodinných domoch, ale napríklad aj na medzi-podlažiach novo postavených obytných budov.

Terasy a terasové dosky tak nemôžu chýbať ani v portfóliu našich produktov. Vyrábame ich z vysokokvalitného dreva s protišmykovými drážkami na oboch stranách a podkladovými, na mieru vyrábanými hranolčekmi. Na jednej strane je vrúbkovanie jemnejšie, na druhej zase hrubšie, aby boli dosky použiteľné z obidvoch strán.

Na výrobu terasových dosiek používame tri druhy drevín. Červený smrek sa vyznačuje vysokou trvácnosťou voči a odolnosťou voči hnilobe. Jeho jedinečná textúra ho priam predurčuje k tomu, aby slúžil ako obkladový materiál. Podobne je na tom aj severský smrek, drevina, ktorá má zo všetkých smrekov najlepšie vlastnosti. Zdobí ju okrem iného dlho trvajúca farebná stálosť. Treťou do partie je borovica, ktorá za spomínanými drevinami v ničom nezaostáva a navyše sa veľmi dobre spracúva.

Montáž dosiek je pomerne jednoduchá. Medzi doskami sa nechávajú rozostupy 3 až 10 mm, následne sa dosky pripevňujú montážnymi skrutkami do podkladových hranolčekov v polmetrových rozostupoch. Odporúča sa predvŕtanie menších dier a následné spevňovanie terasovými šraubami. Pre dlhšiu životnosť sa používajú rôzne voskové nátery alebo ošetrujúce oleje.

Terasové dosky tvoria exteriérovú podlahu, ktorá je vhodná najmä na terasy, ale aj do chatiek, altánov, prípadne okolo bazénov a chodníkov.