Tatranský profil

Tatranský profil

Tatranský profil patrí medzi najobľúbenejšie obkladové materiály na Slovensku. Naši zákazníci na ňom oceňujú najmä kvalitu spracovania a krásny autentický vzhľad, ktorý dodá priestoru prirodzene elegantný vzhľad s nádychom prírody. Z funkčného hľadiska sú to najmä výborné tepelno-izolačné vlastnosti a dlhá trvanlivosť, ktoré jasne hovoria v prospech tohto typu obkladu.

Hlavnou surovinou, používanou pri výrobe tatranského profilu, je brúsené smrekové drevo. Smrek ako taký sa považuje za domácu drevinu Slovenska a patrí k najdôležitejším drevným surovinám určeným na priemyselné spracovanie. Pri sušení drevo znáša aj vysoké teploty (do 150 °C) a túto odolnosť potvrdzuje aj v „praxi“ – tatranský profil sa totiž veľmi dobre dokáže prispôsobiť poveternostným vplyvom a zmenám (dažďu, vlhkosti, teplu aj zime).

K pozitívnym funkčným vlastnostiam tohto obkladu musíme pripočítať aj spájací systém pero-drážka. Každá doska má na jednej strane vyfrézované pero a na druhej drážku, jednotlivé kusy tak pri montáži do seba veľmi ľahko zapadajú a vytvárajú medzi sebou pevnú väzbu, pri ktorej nie je vidno pero, ale len hrany dosky. Inštalácia tatranského profilu je preto veľmi jednoduchá, pripomína stavanie stavebnice.

Vlastnosti tatranského profilu predurčujú jeho využitie v exteriéroch aj interiéroch. Asi najčastejšie sa používa ako materiál na vonkajšie podbitie striech, čoraz populárnejšia je ale aj varianta riešiť tatranský profil ako vonkajší fasádny obklad. V interiéroch sa tatranský profil používa ako obklad podkroví, stropov alebo stien. Do priestoru vnáša pocit pohody a tepla, ku ktorým prispieva špecifická vôňa dreva.

Náš tatranský profil vám ponúkame v rôznych rozmerových prevedeniach, ktoré umožňujú jeho použitie vonku aj vo vnútri budov. Dodávku k vám vybavíme v čo možno najkratšom čase.

Ponúkané rozmery tatranského profilu:

  • hrúbka: 1.1, 1.5, 2 a 2.3 cm
  • šírka: 6, 10, 12, 14 a 16 cm
  • dĺžka: 0.5 až 5 metrov