Dlážkovica

Drevená podlaha je to najkvalitnejšie, čo môžete svojmu domovu či chalupe poskytnúť. Je kvalitná, trvácna a prináša prírodné materiály do Vášho interiéru. Každý kus dlážkovice má na jednej strane drážku a na druhej pero, ktoré do seba pri montáži dokonale zapadnú a vytvoria hladký spoj bez škáry, vďaka čomu je podlaha hladká. Kladenie dlážkovice je veľmi jednoduché a rýchle. Následný profil dlážky je jednotný, no keďže drevom časom „pracuje“, dlážkovica sa môže mierne rozostúpiť. To znamená, že hneď po zakúpení sa odporúča nechať drevo aklimatizovať. Dôležitou prednosťou prírodného dreva je rýchla oprava pri náhodnom poškodení.

Dlážkovica – smrek

Smrekové drevo je vďaka svojim priaznivým vlastnostiam najpoužívanejším drevom v priemyselnom spracovaní a stavebníctve. Má príjemnú vôňu a vysokokvalitné tepelnoizolačné vlastnosti v porovnaní s klasickou laminátovou podlahou. Je to zrelá drevina má malý živicový kanál. Je bielej farby, niekedy so slabým žltým alebo ružovým odtieňom. Vo fyzikálno-mechanických vlastnostiach a odolnosti voči hnilobe drevina smreka čiastočne zaostáva za borovicou, ale v koeficiente kvality ju prekonáva. K prednostiam dreviny smreka patrí homogénnosť pri spájaní, farebná stálosť – biela farba vydrží dlhšiu dobu nezmenená, nízka smolovitosť.

Dlážkovica – borovica

Borovicové drevo vytvára dojem teplej podlahy a jeho pokladanie je veľmi jednoduché, dokáže to aj laik. Najčastejšie sa využíva v chatách, ale aj v rodinných domoch. Borovica je mäkšia ako červený smrek .Jadro dreviny obsahuje živicové kanáliky, drevo je žltobielej farby, jadro od ružového až po červeno-hnedý odtieň. Surovina sa veľmi dobre spracúva.

Dlážkovica – červený smrek

Červený smrek – drevina červeného smreku sa uplatní všade tam, kde sa vyžaduje vysoká trvácnosť a odolnosť voči hnilobe. Práve tieto vlastnosti umožňujú nahradiť dub smrekom červeným. Jadro dreviny obsahuje živicové kanáliky, drevo je bielej farby s ľahkým šedo-hnedým odtieňom; jadro má červeno-hnedý odtieň, výrazne sa odlišuje od biela. Od borovice sa drevina červeného smreka odlišuje i vyššou odolnosťou voči hnilobe a pomerne malou hrčovitosťou. Drevina červeného smreka má vynikajúce fyzikálno-mechanické vlastnosti.

Ponúkané rozmery dlážkovice – smrek:

  • hrúbky 2 – 3 cm
  • šírky 10, 14 a 16 cm
  • dĺžky 2, 3, 4 a 5 metrov

Ponúkané rozmery dlážkovice – borovice:

  • hrúbky 3 cm
  • šírkach 10 a 14 cm
  • dĺžkach 2, 3, 4 a 5 metrov